Przegląd teatrów osób niepełnosprawnych

Wolontariat  2019/2020

Udział wolontariuszy w XXII Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych w Pisarzowicach

11 października 2019 roku grupa 11 wolontariuszy pomagała w prowadzeniu imprezy – XXII Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Nasi wolontariusze prowadzili całą uroczystość, pomagali w kwestiach technicznych a ponadto z wielkim zaangażowaniem zajęli się cateringiem dla zaproszonych gości.

Wolontariat 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 Szkolny Klub Wolontariatu organizował lub współorganizował różne akcje:

•  zebrał pieniądze dla rodzin poszkodowanych w pożarze w Pisarzowicach. Udało się zebrać 2109 zł, za które zakupiliśmy artykuły gospodarstwa domowego dla pogorzelców
  •  nasi wolontariusze opiekowali się podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie w trakcie zabawy andrzejkowej, organizując dla nich zabawy i wróżby andrzejkowe
  •  w trakcie Dnia Osób Niepełnosprawnych wolontariusze sprawowali opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i pomagali im w potyczkach sportowych
  •  w grudniu nasi wolontariusze przebrani za Mikołaja i śnieżynki ponownie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie i rozdali podopiecznym prezenty
  •  tuż przed świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana zbiórka żywności i środków czystości dla najbardziej potrzebujących osób – akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i udało się nam zebrać naprawdę dużo artykułów, które sprawiły obdarowanym wielką radość
  •  wiosną Szkolny Zespół do Klas Mundurowych organizował akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS, którą to Szkolny Klub Wolontariatu wspomagał poprzez pomoc w organizacji miejsca rejestracji
  • w czerwcu wolontariusze naszego klubu pomagali osobom niepełnosprawnym w trakcie mitingu lekkoatletycznego

Wolontariat na XVIII PRZEGLĄDZIE TEATRÓW AMATORSKICH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniu 9 X 2015 roku odbył się XVIII Przegląd Teatrów Amatorskich Osób Niepełnosprawnych w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
Organizatorem Przeglądu jest Dom Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Dom
w Szarocinie.
W tym roku na scenie publiczność mogła podziwiać 13 spektakli wykonanych przez 120 niepełnosprawnych aktorów.
W organizacji imprezy pomagała młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych
i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

W tym radosnym dniu nie zabrakło wspaniałych przeżyć jakich dostarcza każdemu widzowi teatr i spotkanie dawno nie widzianych przyjaciół i znajomych.
Wieczorem po obejrzeniu spektakli wszyscy bawili się na dyskotece.

Rok szkolny 2015-2016

Opiekunem Wolontariatu w roku szkolnym 2015/2016 jest p. Sylwia Oleksy.

Przedsięwzięcia zaplanowane na rok szkolny 2015/2016 to przede wszystkim integracja i pomoc przy organizowaniu spotkań i uroczystości w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, zbiórka nakrętek plastykowych na rehabilitację dla Norberta, a także pomoc potrzebującym.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzisiaj tj 02 czerwca 2015r. wolontariusze z naszej szkoły pomagają w organizacji i prawidłowym przebiegu mitingu lekkoatletycznego osób niepełnosprawnych na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze.

Każdy z 26 wolontariuszy naszej szkoły ma określone zadanie do wykonania.

Jedni są opiekunami grup, które na ten dzień przybyły do Kamiennej Góry, inni są odpowiedzialni za przeprowadzenie konkurencji z różnych dyscyplin sportowych, jeszcze inni za catering.

« Nowsze 1 3