Szkolny konkurs literacki "Życie z AIDS"

W okresie od 22.11.2012 r. do 29.11.2012 r., w ramach akcji związanej ze Światowym Dniem Walki z AIDS został zorganizowany w naszej szkole Konkurs Literacki „Życie z AIDS” .
Wyniki konkursu:
I miejsce Patrycja Zabiegło, kl. IV B
II miejsce Patrycja Lefelbajn, kl. II B
III miejsce Sandra Klenowska, kl. II
Wyróżnienia:
Kinga Biernat, kl. III B
Angelika Wołoćko, kl. III B
Emilia Cisek, kl. II B
Patrycja Prajzendanc, kl. II D

Organizatorami konkursu były p. Joanna Kuśmierczuk oraz p. Elżbieta Rosłon.

Koncert J. Wajka w ZSZiO

Dnia 29.11.2012 r. o godz. 11.00 w hali sportowej ZSZiO grupa 250 uczniów klas II, III i IV wzięła udział w spotkaniu z Jarosławem Wajkiem – rockmanem, dawnym członkiem zespołu „Oddział zamknięty”.

Koncert profilaktyczny pt. „ Jutro jest….wtedy pochylisz się nad sobą” miał na celu uczulenie młodych ludzi na zagrożenia wynikające z używania alkoholu i innych narkotyków. Jarosław Wajk poruszał problemy bliskie dzisiejszej młodzieży:  samotność, brak zrozumienia wśród najbliższych, egoizm,  zafascynowanie światem bogactwa i blichtru.

Wajk, wokalista, autor tekstów i kompozytor, przez kilka lat borykał się z problemem alkoholizmu i narkomanii. Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą, wierząc,  że takie spotkania pomogą im w wybraniu trzeźwej drogi.

W bardzo osobistej historii artysty nie zabrakło wspomnień o prawdziwych ikonach sceny muzycznej. Jedną z nich był Ryszard Riedel, wokalista kultowego zespołu Dżem, który mimo kilkakrotnych odwyków, przegrał walkę z narkotykami. Była to opowieść z gorzkim morałem, której przesłanie podkreślały piosenki z repertuaru „Oddziału zamkniętego” i „Dżemu”.

Uczniowie pytani o wrażenia po odsłuchanym koncercie zgodnie twierdzili, że bardziej przemawia do nich historia opowiedziana przez kogoś, kto rzeczywiście ma za sobą doświadczenia, o których opowiada, niż zwykła pogadanka na lekcji wychowawczej.

Jarosław Wajk jest terapeutą, słuchaczem Szkoły Psychoterapii z siedzibą w Kamiennej Górze.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

Dnia 28.11.2012 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych regionu wrocławskiego, legnickiego i wałbrzyskiego zostały wręczone dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Z rąk Pani Ewy Mańkowskiej – wicewojewody dolnośląskiego i Pani Beaty Pawłowicz - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Prezes Rady Ministrów w roku szkolnym przyznaje stypendium jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca.

Wśród tegorocznych laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze:

Wioletta Berdychowska – uczennica klasy trzeciej Technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk oraz

Ewelina Tomaszek – uczennica klasy trzeciej Liceum Profilowanego o profilu zarządzanie informacją.

Obu laureatkom serdecznie gratulujemy.

Wystawa w bibliotece szkolnej

19.11.2012 r o godzinie 10.30 (na długiej przerwie) w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie
z Panią Aurelią Krasowską-Sopatą, która opowiedziała o swojej pasji tworzenia prezentując przy tym swoje prace.

11 listopada

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się dzisiaj (piątek, 9 listopada) akademia z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież pracując pod kierunkiem Tadeusza Kosiby przypomniała rówieśnikom drogę Polski od listopada 1918 roku do 1989 roku. Uczniowie poznali więc wydarzenia z 11 listopada 1918 roku oraz walkę o przyłączenie do Polski kolejnych ziem, a także międzynarodowy kontekst tych zdarzeń. Podczas akademii przypomniano m.in. walkę Wielkopolski i Śląska o polskość oraz dzieje wojny polsko-rosyjskiej z 1920 roku. Podkreślono również znaczenia Jana Pawła II w ponownym odzyskaniu wolności w 1989 roku.

W apelu uczestniczyła Starosta Powiatu Kamiennogórskiego – pani Ewa Kocemba