Dzieci Dzieciom

Dnia 21 czerwca 2013r . przedstawiciele młodzieży naszej szkoły Dominika Smaga i Jakub Banasiewicz  wraz z opiekunem Sylwią Oleksy-Mitro odwiedzili przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 z grupami żłobkowymi.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z bajkami: Jaś i Małgosia oraz Królewna Śneiżka.
Po wysłuchaniu bajek dzieci wraz z młodzieżą wspólne zaśpiewały dziecięce piosenki.

Dzień Sportu

Dnia 19.06.2013 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie brali udział w konkurencjach: sztafeta, skoki w worku, tor przeszkód, rzuty ringo przez tyczkę.
W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła drużyna z klasy III W, II miejsce- II D, a III- I W. Potyczki sportowe kończył mecz "chińskiego kosza" rozegrany pomiędzy zwycięskimi drużynami i drużyną nauczycieli.
Uczniowie technikum organizacji usług gastronomicznych przygotowali ciepły posiłek oraz rogaliki dla wszystkich uczniów szkoły.
Pani Dyrektor Mariola Jaciuk nagrodziła wszystkich uczestników drobnymi, słodkimi upominkami.

Koordynatorem imprezy była pani Katarzyna Mitro, a współorganizatorami wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego.

Miesięczny staż w Lipsku

Dziś (niedziela 16 czerwca) o godzinie 8 rano kolejna 30-osobowa grupa uczniów z ZSZiO w Kamiennej Górze wyjechała na miesięczne staże do Lipska. Grupa pierwsza wraca dziś wieczorem. Staże odbywają się w ramach projektu mobilności Leonardo da Vinci. W szkole przygotowywana jest kolejna grupa 30-osobowa tym razem na wyjazd do Austrii (Karyntia) na cały okres wakacyjny oraz 6 murarzy do Niemiec. W sumie 96 osób skorzysta z tego typu praktyk, czyli około 12 procent młodzieży ZSZiO. Celem projektów jest wspieranie międzynarodowej mobilności osób w trakcie szkolenia zawodowego. Głównym założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmocnienie więzi między światem edukacji i pracą. Uczniów pożegnała dyrektor Mariola Jaciuk. Artykuł za rti24.pl

Zakończenie roku szkolnego klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W tym roku klasy zawodowe ukończyło 103 osoby.
Przed nimi jeszcze egzaminy zawodowe. Szkołę po dwóch lub trzech latach nauki opuszczają uczniowie pięciu klas uczących w zawodach: sprzedawca, kucharz małej gastronomii, ślusarz/murarz, mechanik pojazdów samochodowych i klasy wielozawodowej.
Ostatni dzień w szkole był okazją do odebrania wyróżnień. Najlepszym absolwentem, ze średnią 5,26, został Michał Stasikowski. Nagrodę ufundowała dla niego Iwona Krawczyk, radna sejmiku wojewódzkiego, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Nagrody dla uczniów ufundowali również pracodawcy. Otrzymali je: Aleksandra Jabłońska, Paulina Majcher, Natalia Tańska, Agnieszka Buczek, Aneta Rosiek, Edyta Zawierta, Krzysztof Stec, Mateusz Dudek. Za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali: Damian Moszyk, Artur Bitniak, Jakub Karpowicz, Patryk Kruczek, Zygmunt Bejnarowicz, Bartosz Gwałt, Andrzej Burghardt, Adam Szega i Kamil Pielech. Nagrody dla najlepszych absolwentów z terenu swoich gmin ufundowali samorządowcy. Starosta Ewa Kocemba nagrodziła Michała Stasikowskiego, burmistrz Tomasz Kulon nagrodził Edytę Zawiertę, burmistrz Krzysztof Świątek Mateusza Dudka, wójt Stanisław Szmajdziński Paulinę Majcher i Anetę Rosiek, a wójt Stefan Zawierucha Aleksandrę Jabłońską.

Artykuł za powiatowa.info

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe

Dnia 17 czerwca o godz 12.00 rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kawlifikacje zawodowej absolwentów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

1 2 84 85 86 88 90 91 92 96 97