Pożegnanie uczniów klas maturalnych

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze pożegnali się dziś (piątek, 26 kwietnia) ze swoimi kolegami i nauczycielami. Podczas uroczystej gali, która hali sportowej szkoły, najlepsi z abiturientów odebrali nagrody i dyplomy.

Dzisiejsza uroczystość była ostatnią okazją do spotkania w tak licznym gronie oraz do podsumowania czterech (w przypadku uczniów technikum) lub trzech (w przypadku uczniów liceum profilowanego) lat nauki w szkole. Był to również najlepszy moment do uhonorowania tych, którzy wyróżnili się w nauce, sporcie lub w działalności na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
Absolwentką roku została Ewa Jabłońska (na zdjęciu głównym z dyrektorką szkoły Mariolą Jaciuk) z klasy IV a, która naukę w ZSZiO zakończyła ze średnią ocen 5,5.
Miłym przerywnikiem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez młodzież.

źródło informacji www.rti24.pl

Odwiedziny w przedszkolu

22 kwietnia 2013r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wraz z panią Dyrektor odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich Dyrektor Mariola Jaciuk przybliżyła przedszkolakom przygody Koziołka Matołka – bohatera książki Kornela Makuszyńskiego, natomiast młodzież przeczytała fragmenty książki Brendy Clark, która stworzyła postać sympatycznego żółwia imieniem Franklin.
Na zakończenie wizyty uważni słuchacze zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Spotkanie zorganizowane zostało W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Pożegnanie zimy

19 kwietnia 2013r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze pożegnali zimę "po angielsku".

Spektakl w języku angielskim opowiadał o uczennicy, która miała problem z napisaniem wypracowania.  Ze zmęczenia zapadła w sen podczas którego zjawy przybliżyły dziewczynie wiersze wybitnych poetów oraz piosenki.
Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była p. Janina Wróblewska - nauczycielka j. angielskigo

Dzień Otwartej Szkoły w ZSZiO

W dniu 12 marca n2013r. odbył sie w naszej szkole Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów.  Odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum w Krzeszowie, Pisarzowicach, Lubawce, Kamiennej Górze, Czarnym Borze, Chełmsku Śląskim i Marciszowie - razem odwiedziło nas ok 350 uczniów.

Zwiedzanie szkoły zostało uatrakcyjnione o prezentację zawodów, których uczymy w naszej szkole.

Przygotowane zostały sale z poszczeólnymi zawodami:

- technik logistyk

- technik budownictwa

- technik hotelastwa

- technik ekonomista

- technik żywienia i organizacji gastronomicznej

- technik mechatronik

- kucharz

- sprzedawca

- ślusarz

- mechanik pojazdów samochodowych

Ponadto gimnazjaliści mieli możliwość poczęstowania się słodkościami przygotowanymi przez uczniów w pracowni gastronomicznej, udziału w meczu piłki noznej o Puchar Dyrektora ZSZiO oraz  rozmowy z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Kamiennej Górze w celu określenia  profilu zawodowego.

Dzień Otwartej Szkoły

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze,  ul. Traugutta 2, serdecznie zapraszają  uczniów trzecich klas gimnazjów na Dzień Otwartej Szkoły, który odbędzie się 12 kwietnia 2013 r .

W tym dniu, w godzinach od 8.00 – 14.00 zostaną udostępnione zasoby bazy dydaktycznej naszej placówki. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecna oferta edukacyjna ZSZiO jest bardzo bogata, skorzystanie z naszego zaproszenia ułatwi młodzieży podjęcie trafnego wyboru dotyczącego miejsca i kierunku dalszej edukacji.

Dodatkowo informujemy, że 12 kwietna 2013 r. odbędą się VIII Międzyszkolne Zawody Sportowe w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora ZSZiO w Kamiennej Górze.

1 2 79 80 81 83 85 86 87 90 91