Dramatyczne sceny z uczniami ZSZiO

Grupa młodzieży jadąca z Kamiennej Góry do Lubawki na wysokości działek przy ulicy Lubawskiej w Kamiennej Górze miała wypadek.

Ich autobus zderzył się z samochodem marki BMW.

Na miejscu było wielu poszkodowanych.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, w których uczestniczyli uczniowie ZSZiO.

Ćwiczenia zorganizowały kamiennogórskie służby ratunkowe. Brawo ZSZiO

Kolejny obóz wojskowy

Uczniowie klasy pierwszej technik logistyk z innowacją pedagogiczną logistyka w wojskowości wyjechali na obóz szkoleniowy zorganizowany przez Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Obóz odbywa się w Kruszwicy.

Kruszwica to pięknie położona miejscowość w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego, w dolinie Noteci, nad legendarnym jeziorem Gopło. To miejsce, które każdy Polak zna i które każdy Polak powinien
przynajmniej raz w życiu odwiedzić!!!

Dzień 1: Organizacyjny. Przyjazd, zakwaterowanie, podział na pododdziały, przydział dowódców i zadań.

Znalazł się tez czas na rozegranie meczu w piłkę nożną: Kamienna Góra - Bierutów 4:0 Jest moc

Dzień 2: Zajęcia z grupą ratowniczą WOPR połączona z pokazem akcji ratowniczej i zadaniami do wykonania.

Strzelanie z karabinów KBKS na strzelnicy sportowej LOK.

Czas poobiedni to „Gra terenowa” na tzw.małej pętli w której nasi kadeci musieli wykazać się dobrą pamięcią, orientacją w terenie i wytrzymałością biegową, a pogoda nas nie rozpieszcza.

Dzień 3: Do południa zajęcia praktyczne w podgrupach z nawigowania i wyznaczania azymutu, pozycji strzeleckiej, radiokomunikacji.

Druga cześć dnia to wymarsz ok 10 km na bytowanie z zadaniami do zaliczenia m.in. Wyznaczenie trasy z zaplanowanym azymutem, pozycja strzelecka, gesty naprowadzajace śmigłowiec.

Dotarcie do miejsca obozowiska i przygotowanie obozu na bytowanie.

Podsumowanie obozu szkoleniowego w Kruszwicy. W grze taktycznej organizowanej przez podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu grupa z Kamiennej Góry zajęła drugie miejsce.

Opiekunowie mgr Tomek Wyszomirski i mgr Szymon Urbanowicz.

Wykład w ZSZiO

Wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia goszczą w naszej szkole z wykładem nt. podatku VAT w branży TSL Transport Spedycja Logistyka.

W wykładzie uczestnuiczyli uczniowie klasy 3a kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz uczniowie klasy  3s kształcący się w zawodzie technik spedytor.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ze Strefowym Klastrem Edukacyjnym

Egzamin z Edukacji Wojskowej

Egzamin z Edukacji Wojskowej przeprowadzony w ramach Certyfikowanych Pionów Klas Mundurowych.

Klasa 3a w JW w Świętoszowie pokazała na co ich stać :)

JESTEŚMY DUMNI!!!

Dnia 23 maja 2019 roku w Fundacji Alae odbyła się Gala wręczenia nagród IV Edycji Konkursu TOP - MECHANIK - Operator Obróbki Skrawaniem.

Celem konkursu było podniesienie umiejętności zawodowych uczniów uczących się w zawodach mechanicznych oraz wzrost zainteresowania uczniów pracą w tym zawodzie.
W konkursie Top mechanik organizowanym w Świebodzicach uczniowie ZSZiO Mariusz Mizieliński i Kacper Kwaśniewski zajęli miejsce 2, Karol Krysiak i Seweryn Lis zajęli miejsce 3.

Gratulujemy

1 2 3 4 5 6 8 10 11 12 90 91