V MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI W KAMIENNEJ GÓRZE

Dnia 8 listopada 2019 roku w Kamiennej Górze odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po raz piaty ulicami miasta przeszedł Marsz Niepodległości
O godz. 10:00 spod Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wyruszyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb mundurowych, kościoła, uczniowie kamiennogórskich szkół, przedszkolaki oraz zaproszeni goście, aby po raz kolejny udać się pod obelisk upamiętniający ofiary nazistowskich obozów, znajdujący się przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Tam odbyły się główne uroczystości
Udział w wydarzeniu wzięli m.in. wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, starosta Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, zastępca burmistrza Adam Blicharski, ppłk Marek Tomaszewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień, major Rafał Kozigrodzki z 10 Brygady Pancernej ze Świętoszowa oraz Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal i Komendant  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk.
W ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości symbolicznie o godz. 11:11 zaśpiewano hymn narodowy (wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego), odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, minutą ciszy oddano cześć bohaterom oraz uczczono pamięć ofiar i poległych wypuszczając gołębie.  Złożono także wieńce i zapalono znicze pod obeliskiem .
Dyrektor ZSZiO Mariola Jaciuk podziękowała młodzieży i nauczycielom za wielki wkład włożony w organizację święta. Starosta Jarosław Gęborys zaapelował  o pogłębianie wiedzy o polskich drogach do odzyskania niepodległości.

Podczas tegorocznego marszu ulicami Kamiennej Góry przemaszerowało około 1,5 tys. osób.

Spotkanie po latach

Dnia 2 listopada 2019r. spotkali się absolwenci Technikum Włókienniczo-Mechanicznego 1974-79, których przyjął wicedyrektor, pan Jerzy Kowalski.

Wychowawcą klasy była pani Maria Szczyrbak (historia).

13.01.1979 r. odbyła się studniówka – to już 40 lat minęło!

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. DZIEŃ ZADUMY, REFLEKSJI I PAMIĘCI O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Wszystkich Świętych to dzień, kiedy odwiedzamy groby swoich bliskich. Przystajemy na chwilę w rozpędzonym świecie, żeby pomyśleć o tych, którzy są wciąż głęboko w sercu. Są i będą tam tak długo, jak długo płomień pamięci w nas nie zgaśnie.
Kwiaty i znicze pojawiły się także na nagrobku patrona klas mundurowych kapitana Józefa Sierocińskiego

LIPSK 2019

Dnia 28 października  podpisano umowę „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów”, która jest realizowana ze środków PO WER sektor kształcenie i szkolenie zawodowe.

SEMINARIUM PRODUKTOWE

Dnia 28 października Klasa 1 M1 uczestniczyła w seminarium produktowym "Przegląd narzędzi - gwintowanie" w Świebodzicach.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Alae „Skrzydła rozwoju”, która ma na celu wspieranie i zachęcanie do rozwoju kariery zawodowej oraz upowszechnianiu w Polsce wiedzy technicznej w branży obróbki skrawaniem i mechaniki ogólnej

1 2 3 4 5 7 9 10 11 94 95