Konkurs wiedzy o Mitologii Greków i Rzymian

Dnia 28 marca odbył się Konkurs wiedzy o Mitologii Greków i Rzymian w ZSZiO.

Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Raczek z klasy 1s, drugie Marcel Leśny z 2a i Mateusz Felisiak z 2w, trzecie Jakub Fujar z 2a.

Konkurs przygotowały panie Zenobia King i Irmina Brzoza.

Ostatnie szkolenie

Dnia 27 marca kadeci klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

realizowali wojskowy dzień szkoleniowy w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

W ramach edukacji wojskowej odbyły się zajęcia z samoobrony z instruktorem Krav Magi,

następnie zajęcia na sali gimnastycznej, tor przeszkód a na końcu doskonalenie musztry.

Smaki kresowe w tradycji kuchni polskiej - konkurs

Dnia 22 marca K. Przybylska i N. Konkol oraz pani mgr D. Borkowska uczestniczyły w
V edycji konkursu zawodowego „Smaki kresowe w tradycji kuchni polskiej"
w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze
wraz z innymi adeptami sztuki kulinarnej Kresów Wschodnich z okręgu Dolnego Śląska
(Legnica, Lubań, Bolków, Kamienna Góra, Jelenia Góra).
Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, przygotowując potrawy i desery na słodko.
Jury konkursu w tym roku zrezygnowało z typowania zwycięzców ponieważ uznali,
że wszystkie dania były przygotowane na wysokim poziomie.
Spotkanie zorganizowane zostało pod Patronatem Jeleniogórskiego Oddziału
Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
Dodatkową atrakcją imprezy były występy zespołu „AGAT”.

Pierwszy Dzień Wiosny

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”
                                                                                Tadeusz Boy-Żeleński

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole to szereg imprez m.in.:
- klasy maturalne udały się na tradycyjną Pielgrzymkę diecezji Legnickiej na Jasna Górę;
- klasa 1t zwiedziła Wrocław oraz udała się do kina i do Jump World;
-klasa 2m wybrała się na pieszą wycieczkę do Bazyliki w Krzeszowie oraz odwiedziła Kino za Rogiem;
-klasa 2a obejrzała film „Kurier” we wałbrzyskim kinie i zajęła się pieskami w boguszowskim schronisku.

Wyróżnienie dla Kuby

Uczeń naszej szkoły, Jakub Trybuła, otrzymał wyróżnienie podczas powiatowych eliminacji 64  Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Opiekunem Kuby była pani Irmina Brzoza.
Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś.