Wycieczka

Dnia 9 grudnia 2019 r. uczniowie klas 1t1 i 1t technik informatyk byli na wycieczce we Wrocławiu.

Wizyta w Hydropolis i na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Odwiedziny w ZSZiO

W czwartek, 5 grudnia 2019 r. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29. Pułku Piechoty 2. Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze.Z młodzieżą spotkał się gen. dyw. Andrzej Reudowicz dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN.
Głównym celem wizyty było przedstawienie roli Prezydenta RP jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych oraz zasad funkcjonowania Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Przed pobytem w Biurze, uczniowie zwiedzili Pałac Prezydencki, poznając jego historię. Po wizycie w BBN młodzież odwiedziła Dowództwo Garnizonu Warszawa, poznając jego rolę i zadania, a następnie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

MIKOŁAJKI 2019r.

Dnia 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj i Śnieżynki.

Częstowali uczniów, nauczycieli i pracowników ZSZiO łakociami.

U Śnieżynek można było kupić „Kupony mikołajkowe” które zwalniają z pytania na lekcji lub zawieraja dodatnie punkty z zachowania.

Uczniowie ubrani w coś czerwonego byli „wyłapani” przez Śnieżynki i otrzymaja dodatnie punkty z zachowania.

Od tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją rozpoczyna akcję ekologiczną. Od tego dnia automaty z woda do picia, znajdujące się na terenie szkoły, nie będą już wyposazone w plastikowe kubki. Uczniowie będą przynosić własne kubki lub butelki wielorazowego użytku.

20 listopada 2019 r. pasowanie pierwszoklasistów

W tym roku szkolnym naukę w ZSZiO rozpoczęło 421 uczniów w szkole branżowej i technikach. Podzieleni zostali na 14 klas.

Do szkół średnich przyszedł bowiem ostatni rocznik kończący gimnazja raz pierwszy po szkołach podstawowych.

Przed złożeniem przez uczniów ślubowania oraz pasowaniem uczniów klas mundurowych na kadetów wystąpił chór z Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Bogdan Adamus, regionalista, przekazał uczniom klas mundurowych, których patronem jest kapitan Józef Sierociński flagę ufundowaną przez amerykańską Polonię.
Flaga upamiętnia tworzenie Błękitnej Armii gen. Hallera.

Stypendystka Prezesa Rady Ministrow 2019/2020

Stypendystką Prezesa Rady Ministrow 2019/2020 została Ewelina Szymczak uczennica klasy 3a, za średnią ocen 5, 55 i wzorowym zachowaniem.

Dnia 21.11. 2019r.  odebrała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty p. Romana Kowalczyka list gratulacyjny w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wroclawiu.