Sprawdzili swoje umiejętności

Dnia 2.10.2019 r. w ramach współpracy z AWL we Wrocławiu młodzież z klas technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych mogła rozwijać praktycznie swoje umiejętności w czasie uroczystego rozpoczęcia przez uczelnię nowego roku akademickiego.

Spotkanie z absolwentem szkoły panem Jackiem Plutą

Dnia 27 września 2019 r. naszym gościem w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze był Jacek Pluta.
Pan Jacek w latach 1988 - 1993 był uczniem technikum mechanicznego maszyn i urządzeń włókienniczych. Jego wychowawcą był śp. Rudolf Polak.
Po maturze, zamiast pracy w zawodzie lub studiów politechnicznych wybrał szkołę teatralną we Wrocławiu.
Obecnie jest aktorem znanym ze scen teatralnych i ról w polskich filmach i serialach.
Swoją wizytę w szkole rozpoczął od spotkania z młodzieżą gdzie na aktora czekała niespodzianka. Spotkał się ze swoją nauczycielką języka niemieckiego Blandyną Olejnik-Dziurą.
Aktor pokazał fragmenty filmów ze swoim udziałem. Opowiadał również o tym, jak podjął decyzję o studiach aktorskich.
W ramach przedmiotu Wiedza o kulturze w klasie pierwszej technikum, J. Pluta wziął udział w lekcji Historia kina.
Dziękujemy Panu Jackowi za udowodnienie, że po szkole technicznej można studiować na każdym wymarzonym kierunku.

ODSŁONIĘCIE OBELISKU

Dnia 23.09.2019 r. przed kościołem p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyło się odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary kaźni narodu polskiego.

W uroczystości uczestniczyli weterani, samorządowcy, przedstawiciele wojska i młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Dwie klasy w programie

W tym roku szkolnym dwie klasy realizują program „Certyfikowanych klas mundurowych” .
Szkolenie wojskowe kadeci odbywają w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie pod czujnym okiem wojskowych instruktorów.
 Klasa IV realizowała szkolenie z musztry, sztuki walki, łączności i pierwszej pomocy.
Klasa III szkolenie z musztry, szkolenie chemiczne i budowa broni.

Wykład w LO

Dnia 11.09.2019 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbyła się prezentacja z wykładem dr Teofila Lachowicza pt. “Czyn zbrojny Polonii Amerykańskiej w czasie I wojny światowej”.
Pan dr Teofil Lachowicz swoje wystąpienie w dużej mierze poświecił osobie pana kapitana Józefa Sierocińskiego, który pochowany jest na cmentarzu w Kamiennej Górze przy ul. Katowickiej, gdzie spoczął w 1955 roku. Pan kapitan Józef Sierociński był komendantem Szkoły Podchorążych Związku Sokolstwa Polskiego w Cambridge Springs, oficerem Błękitnej Armii generała Józefa Hallera we Francji, adiutantem generała Józefa Hallera inbsp. kawalerem Orderu Virtuti Militari.