ZAJĘCIA W ŚWIĘTOSZOWIE

Początki maja 2019 r. to obóz szkoleniowy dla klas mundurowych.

7 maja to dzień na obozie szkoleniowym w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Zajęcia na Śnieżniku, strzelanie do celu stałego i ruchomego, pokonywanie siłowego toru przeszkód, wykład chemiczny i zajęcia saperskie: - zaminowanie - rozminowanie terenu.

8 maja Ciąg dalszy na obozie: terenoznawstwo, wyznaczanie azymutu, taktyka wojskowa, podstawy survival, pierwsza pomoc.

9 maja Pobudka w lesie o 5:00 rano, sprzątanie obozowiska, śniadanie, przemarsz na miejsce przeprawy przez rzekę.

O 14 koniec zajęć. W nocy 1,5 h snu: surwiwal w pełnej odsłonie.

10 maja Zakończenie obozu szkoleniowego.

Najlepsi kadeci poligonu to:

- Amelia Gucwa,

- Paweł Regner,

- Kacper Filip.

PRZYGOTOWANIE DO ZAWODÓW

Dnia 6 maja dzięki uprzejmości Pani Prezes UKN Melafir Czarny Bór, Urszuli Filip i trenerowi Jerzemu Szydzie uczniowie, klasy wojskowej ZSZiO z Kamiennej Góry, przygotowują się do do zawodów - Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Opiekunem grupy jest pani Małgorzata Cedzidło.

MATURA 2019

Dnia 6 maja 2019 roku ruszyły matury. Pierwszy egzamin jest pisany z języka polskiego na poziomie podstawowym (godz. 9:00) i rozszerzonym (godz. 14:00). Matury potrwają do 23 maja. Trzecie klasy rozpoczęły matury próbne: przyszłoroczni maturzyści sprawdzają swoją wiedzę i stopień przygotowania.

OBÓZ SZKOLENIOWY W ŚWIĘTOSZOWIE

Dnia 6 maja 2019 na obóz szkoleniowy do 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie wyruszyła 18-osoba grupa uczniów klasy trzeciej Technikum Logistyk z innowacją pedagogiczną „logistyka w wojskowości” uczestnicząca w Pilotażowym Programie „Certyfikowanych Pionów Klas Mundurowych”. Przez pięć najbliższych dni młodzież będzie odbywała zajęcia praktyczne pod okiem wykwalifikowanych żołnierzy. W programie szkolenia znajdują się min. sztuki walki, zajęcia z saperami, musztra, przeprawa przez rzekę i nocne czuwanie w lesie. Koszt obozu pokrywa w całości Ministerstwo Obrony Narodowej.

FLAGA

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień – to miłość,

biel – serca czyste

Piękne są nasze barwy ojczyste.

autor: Czesław Janczarski