Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach !!!

Dnia 9 stycznia 2020 roku ruszył maraton egzaminacyjny.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących piszą egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach:

- technik logistyk,

- technik spedytor,

- technik żywienia i usług gastronomicznych,

- technik budownictwa,

- technik mechatronik.

TRZYMAMY KCIUKI !!!

Pożegnanie

Dnia 5 stycznia głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł do wieczności Kazimierz Kuśmierczuk,

nauczyciel i długoletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 9 stycznia.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSZiO składają rodzinie i bliskim wyrazy współczucia.

Jasełka i konkurs

Dnia 20 grudnia 2019 r. tradycyjnie uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć jasełka, które poruszyły temat odwiecznej walki dobra ze złem,

tym razem humorystycznie opowiadając o rywalizacji piekła i nieba o ludzkie serca. Historia była przepleciona wzruszającymi pieśniami świątecznymi.

Występ przygotowany pod opieką ks. Przemysława Rogusza.

Po części artystycznej i życzeniach, rozstrzygnięty został konkurs wigilijnych stołów.

Lekcja z prawnikiem

Dnia 19 grudnia w naszej szkole gościliśmy radcę prawnego pana Michała Krajcarza, który wtajemniczył uczniów klas 3s i 4 s kształcących się w zawodzie technik spedytor w prawne tajniki zawodu spedytora. Wizyta była doskonałą okazją do tego, aby bliżej poznać istotę również innych zagadnień prawnych, z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Tego dnia odbył się także ostatni wojskowy dzień szkoleniowy dla uczniów klasy trzeciej i czwartej technikum przed egzaminem kończącym szkolenie w ramach programu „Certyfikowanych klas mundurowych”. W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbył się wojskowy dzień szkoleniowy, który obejmował szkolenie z zakresu: -terenoznawstwa, pracy z mapą wojskową w terenie, musztry, taktyki i zabezpieczenia logistycznego.

A L A R M - ewakuacja

Dnia 12 grudnia 2019 r. przeprowadzono próbny alarm ewakuacyjny szkoły. Akcja została przeprowadzona przez pana Piotra Rybaka. Wszyscy uczniowie szkoły opuścili budynki w czasie 4 minut i 30 sekund.