Lekcja z prawnikiem

Dnia 19 grudnia w naszej szkole gościliśmy radcę prawnego pana Michała Krajcarza, który wtajemniczył uczniów klas 3s i 4 s kształcących się w zawodzie technik spedytor w prawne tajniki zawodu spedytora. Wizyta była doskonałą okazją do tego, aby bliżej poznać istotę również innych zagadnień prawnych, z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Tego dnia odbył się także ostatni wojskowy dzień szkoleniowy dla uczniów klasy trzeciej i czwartej technikum przed egzaminem kończącym szkolenie w ramach programu „Certyfikowanych klas mundurowych”. W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbył się wojskowy dzień szkoleniowy, który obejmował szkolenie z zakresu: -terenoznawstwa, pracy z mapą wojskową w terenie, musztry, taktyki i zabezpieczenia logistycznego.

A L A R M - ewakuacja

Dnia 12 grudnia 2019 r. przeprowadzono próbny alarm ewakuacyjny szkoły. Akcja została przeprowadzona przez pana Piotra Rybaka. Wszyscy uczniowie szkoły opuścili budynki w czasie 4 minut i 30 sekund.

Wycieczka

Dnia 9 grudnia 2019 r. uczniowie klas 1t1 i 1t technik informatyk byli na wycieczce we Wrocławiu.

Wizyta w Hydropolis i na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Odwiedziny w ZSZiO

W czwartek, 5 grudnia 2019 r. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29. Pułku Piechoty 2. Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze.Z młodzieżą spotkał się gen. dyw. Andrzej Reudowicz dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN.
Głównym celem wizyty było przedstawienie roli Prezydenta RP jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych oraz zasad funkcjonowania Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Przed pobytem w Biurze, uczniowie zwiedzili Pałac Prezydencki, poznając jego historię. Po wizycie w BBN młodzież odwiedziła Dowództwo Garnizonu Warszawa, poznając jego rolę i zadania, a następnie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

MIKOŁAJKI 2019r.

Dnia 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj i Śnieżynki.

Częstowali uczniów, nauczycieli i pracowników ZSZiO łakociami.

U Śnieżynek można było kupić „Kupony mikołajkowe” które zwalniają z pytania na lekcji lub zawieraja dodatnie punkty z zachowania.

Uczniowie ubrani w coś czerwonego byli „wyłapani” przez Śnieżynki i otrzymaja dodatnie punkty z zachowania.

Od tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją rozpoczyna akcję ekologiczną. Od tego dnia automaty z woda do picia, znajdujące się na terenie szkoły, nie będą już wyposazone w plastikowe kubki. Uczniowie będą przynosić własne kubki lub butelki wielorazowego użytku.