Uczniowie w Lipsku

Grupa 30-tu uczniów ZSZiO wyruszyła właśnie po swą wielką przygodę do Lipska.

Rozpoczęła się kolejna tura realizacji zagranicznych staży zawodowych w renomowanych zakładach gastronomicznych i usługowych Lipska (Niemcy) w ramach projektu pt.: „Praktyki drogą do rozwoju umiejętności zawodowych przyszłych pracowników branży gastronomicznej i logistycznej”

realizowanego że środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+ w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjną uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

JESTEŚMY CORAZ WYŻEJ

W poprzednim roku miejsce 42 w województwie dolnośląskim.
W roku 2020 miejsce 31. Pniemy się z roku na rok wyżej!!!
Jeśli chodzi o kryteria wyboru najlepszych techników w pierwszej kolejności brano pod uwagę sukcesy szkoły w:

- olimpiadach,

- rezultat szkoły na maturze z przedmiotów obowiązkowych,

- wyniki matury z przedmiotów dodatkowych

- wyniki egzaminu zawodowego.

-sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.),
-wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.),
-wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.),
-wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach !!!

Dnia 9 stycznia 2020 roku ruszył maraton egzaminacyjny.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących piszą egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodach:

- technik logistyk,

- technik spedytor,

- technik żywienia i usług gastronomicznych,

- technik budownictwa,

- technik mechatronik.

TRZYMAMY KCIUKI !!!

Pożegnanie

Dnia 5 stycznia głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł do wieczności Kazimierz Kuśmierczuk,

nauczyciel i długoletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 9 stycznia.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZSZiO składają rodzinie i bliskim wyrazy współczucia.

Jasełka i konkurs

Dnia 20 grudnia 2019 r. tradycyjnie uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć jasełka, które poruszyły temat odwiecznej walki dobra ze złem,

tym razem humorystycznie opowiadając o rywalizacji piekła i nieba o ludzkie serca. Historia była przepleciona wzruszającymi pieśniami świątecznymi.

Występ przygotowany pod opieką ks. Przemysława Rogusza.

Po części artystycznej i życzeniach, rozstrzygnięty został konkurs wigilijnych stołów.