Szkolenie wojaków 2019

Dnia  21 listopada br. w ramach przedmiotu "Edukacja wojskowa” uczniowie z klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze realizujący program Ministerstwa Obrony Narodowej

Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, szkolili się na terenie 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Zajęcia doskonaliły działania taktyczne, musztrę oraz zajęcia strzeleckie.

PASOWANIE 2019

Dnia 20 listopada 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się pasowanie pierwszoklasistów.

W tym roku szkolnym naukę w ZSZiO rozpoczęło 421 uczniów w szkole branżowej i technikach.

Przed złożeniem przez uczniów ślubowania oraz pasowaniem uczniów klas mundurowych na kadetów wystąpił chór z Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Bogdan Adamus, regionalista, przekazał uczniom klas mundurowych, których patronem jest kapitan Józef Sierociński flagę ufundowaną przez amerykańską Polonię.

Flaga upamiętnia tworzenie Błękitnej Armii gen. Hallera.

V MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI W KAMIENNEJ GÓRZE

Dnia 8 listopada 2019 roku w Kamiennej Górze odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po raz piaty ulicami miasta przeszedł Marsz Niepodległości
O godz. 10:00 spod Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wyruszyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb mundurowych, kościoła, uczniowie kamiennogórskich szkół, przedszkolaki oraz zaproszeni goście, aby po raz kolejny udać się pod obelisk upamiętniający ofiary nazistowskich obozów, znajdujący się przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Tam odbyły się główne uroczystości
Udział w wydarzeniu wzięli m.in. wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, starosta Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, zastępca burmistrza Adam Blicharski, ppłk Marek Tomaszewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień, major Rafał Kozigrodzki z 10 Brygady Pancernej ze Świętoszowa oraz Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze insp. Janusz Cygal i Komendant  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze bryg. mgr inż. Sławomir Graczyk.
W ramach świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości symbolicznie o godz. 11:11 zaśpiewano hymn narodowy (wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego), odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, minutą ciszy oddano cześć bohaterom oraz uczczono pamięć ofiar i poległych wypuszczając gołębie.  Złożono także wieńce i zapalono znicze pod obeliskiem .
Dyrektor ZSZiO Mariola Jaciuk podziękowała młodzieży i nauczycielom za wielki wkład włożony w organizację święta. Starosta Jarosław Gęborys zaapelował  o pogłębianie wiedzy o polskich drogach do odzyskania niepodległości.

Podczas tegorocznego marszu ulicami Kamiennej Góry przemaszerowało około 1,5 tys. osób.

Spotkanie po latach

Dnia 2 listopada 2019r. spotkali się absolwenci Technikum Włókienniczo-Mechanicznego 1974-79, których przyjął wicedyrektor, pan Jerzy Kowalski.

Wychowawcą klasy była pani Maria Szczyrbak (historia).

13.01.1979 r. odbyła się studniówka – to już 40 lat minęło!

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. DZIEŃ ZADUMY, REFLEKSJI I PAMIĘCI O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Wszystkich Świętych to dzień, kiedy odwiedzamy groby swoich bliskich. Przystajemy na chwilę w rozpędzonym świecie, żeby pomyśleć o tych, którzy są wciąż głęboko w sercu. Są i będą tam tak długo, jak długo płomień pamięci w nas nie zgaśnie.
Kwiaty i znicze pojawiły się także na nagrobku patrona klas mundurowych kapitana Józefa Sierocińskiego

« Nowsze 1 2 4 5 6 7 8 9 90 91